piątek, 28 czerwca 2013

Jak parzyć zieloną kawę, by nie utraciła swoich cennych właściwości?

Nie wiem czy wiecie, ale zielona kawa to po prostu surowe ziarna kawy. Właśnie dlatego, że kawa nie została wypalona, ma szczególne właściwości zdrowotne. Jak zatem odpowiednio parzyć zieloną kawę?
Przede wszystkim najpierw musimy kawę kupić. Gdzie? Zieloną kawę znajdziemy w specjalistycznych sklepach bądź w palarniach kawy. W hipermarkecie nie mogłam na nią trafić, dlatego lepiej od razu wybrać sprawdzone i pewne miejsce. Ziarno kawowe musi być najwyższej jakości. Do kupienia są zarówno całe ziarna jak również już przygotowana, zmielona kawa. Jeżeli chodzi o całe ziarna, to możemy mieć kłopot z ich zmieleniem. Są bardzo twarde, dlatego najpierw należy rozbić je w moździerzu, a dopiero potem zmielić w młynku. Jeżeli chodzi o już zmielone ziarna kawy, najczęściej są mieszanki kaw lub jedna kawa zapakowana i gotowa do sprzedaży. 


 
Przejdźmy jednak do samego parzenia kawy. Odmierzamy sobie 10g zmielonej kawy, którą następnie zalewamy 120 ml gorącej wody. Możemy ją również zaparzać w specjalnych zaparzarkach – obydwa sposoby są równie dobre. Jedyne, co może nie być dobre, to smak zielonej kawy. Z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Jednak picie zielonej kawy wspomoże nasze odchudzanie. Uważam, że warto wypróbować ten sposób, ponieważ ja sama zauważyłam już pozytywne efekty. Oczywiście nie zapomnijcie o zdrowym odżywianiu i wprowadzeniu do codziennego grafiku ćwiczeń. Nic tak nie poprawia samopoczucia jak odrobina wysiłku fizycznego, a zielona kawa dodatkowo przyspieszając przemianę materii doprowadzi nas do upragnionej wagi.